Et skritt nærmere én kapitalforvaltende stiftelse

I forlengelse av representantskapets vedtak 2. desember 2023 kan vi fortelle at BCC er et skritt nærmere å ha en samlet stiftelse til å forvalte kapital.


Det skjer fordi Stiftelsestilsynet i Norge har godkjent søknaden om å dele Brunstadstiftelsen og utfisjonere den kommersielle virksomheten på Brunstad i en egen stiftelse. Med et rent kristent formål kan Brunstadstiftelsen nå søke om sammenslåing med BCC Fund, som er et fellestiltak i BCC-forbundet. Mesteparten av kapitalen som er bygget opp gjennom mange år, ligger fortsatt i Brunstadstiftelsen og skal forvaltes i tråd med formålet. Foreløpig er det ikke satt en tidsramme for når en slik sammenslåing skal gjennomføres.

For BCC-medlemmer betyr denne delingen ingen praktisk endring. Menighetens bruk av Brunstad under alle stevner og ungdomscamper vil reguleres gjennom langsiktige leieavtaler mellom BCC Event og Oslofjord. Medlemmer som deltar fysisk på menighetens stevner har avtale om overnatting via Samvirk.